Videa Blog

Honza Mikeš - Profilování a zrychlování aplikace s Blackfire.io

Rychlost aplikace je jednou z důležitých věcí, na které je při produčním nasazení potřeba myslet. Může velmi negativně ovlivnit uživatelský zážitek z návštěvy vašeho pomalého webu a občas můžete takového návštěvníka i odradit.

Na streamu si ukážeme, jak pomocí nástroje Blackfire profilovat a určit místa nutná ke zrychlení. Poté přejdeme k samotné optimalizaci. Každou změnu samozřejmě budeme měřit opět Blackfirem, abychom měli vše pod kontrolou a měli přehled o tom, jestli zrychlujeme nebo zpomalujeme 🙂

Optimalizovat budeme REST API živé aplikaci Entry.do a pokud se povede, tak v průběhu večera pushneme i do produkce. Zaměříme se především na výkonnostní problémy s Doctrine.

Stream bude interaktivní - dobré rady a tipy na zrychlení (nebo i refactoring) budou rovnou v reálném čase implementovány.

Pokud se vám zdá některá z vašich aplikací pomalá a chcete najít způsob, jak ji změřit a zrychlit, určitě přijďte!

Honza Mikeš: S programováním se kamarádím už přes 10 let, za tu dobu jsem se podíval pracovně například do Bangkoku nebo San Francisca. Mám obrovskou touhu psát čistý a dobře testovatelný kód, bohužel se to občas (asi jako každému) nedaří 🙂. Jsem CTO v Entrydo a aby toho nebylo málo, tak jsem od února součástí backend týmu v Apploud.

Linky použité během streamu:

Dotazy?